Reference

V této sekci naleznete ohlasy na moji práci, fotografie z pracovních akcí, certifikáty, mé autorské články a další.

Galerie
Ohlasy
Certifikáty
Média

 • „Tereza mi ukázala cestu, jak formou malých změn dosáhnout viditelných výsledků. Předpokládám, že nejsem jediná, která začala po překročení 30tky vnímat nutnost více naslouchat svému tělu. Život v asijské zemi a neznalost lokálních surovin mou situaci značně komplikovaly. Tereza se rychle zorientovala a přizpůsobila naše skypové konzultace nejen mým lokálním možnostem, ale i jinému časovému pásmu. Současně ve mně vzbudila rostoucí zájem o stravování a zdravé žití, kterým chci podobně jako ona, “nakazit” myšlení svého okolí.“

  Ing. Eliška Nováková, ředitelka zahraniční kanceláře v Tokiu, CzechInvest

  „Společně se skupinou Zachraň jídlo jsem organizoval na Václavském náměstí Hostinu pro tisíc, kde jsme upozorňovali na zbytečné plýtvání jídlem v naší společnosti. Tereza přijala naše pozvání jako host v rámci programu a měl jsem možnost s ní vést rozhovor na podiu. Jako moderátor jsem se ničeho neobával, protože již při předchozí komunikaci vystupovala Tereza spolehlivě a profesionálně. Nahlíželi jsme problematiku plýtvání z pohledu čerstvých a “zakonzervovaných” potravin a toho, jak jsou pro naše tělo přínosné. Díky Tereze si publikum uvědomilo, že zdravější jídlo bez konzervantů sice vydrží méně dlouho, avšak je nutričně bohatší. Některé procesy jsou v přírodě přirozené, žijme s nimi v souladu.“

  „S Terezou jsem konzultovala stravovací návyky a skladbu potravin, které běžně jím. Důležitý pro mě byl poměr složek, které potraviny a nápoje obsahují, a to z důvodu fyzické zátěže při sportování. Po odborné konzultaci mi byla zpracována úvodní SWOT výživová analýza, kterou se mohu řídit hlavně v oblasti hrozeb, nebo naopak příležitostí. Velice šikovným pomocníkem je pro mě také „Zdravý talíř“, ve kterém je přehledně vyobrazeno, co a v jakém množství by měl člověk za den zkonzumovat. Co se týče nákupu kvalitních surovin, čerpám ze zpracovaného „Nákupního seznamu“. Pokud zhodnotím konzultaci, tipy na další dotazy (např. kosmetika, drogerie, doplňky stravy) a následné výsledky, jsem velice spokojena a za mě mohu doporučit.“

  Pavla, projektová manažerka

  „S Terezou jsem se potkala z důvodu optimalizace stravovacích návyků při poměrně hektickém způsobu života. Byla mi doporučena určitá změna ve skladbě potravin se zaměřením na aktuální období roku (zima). Člověk má zažité určité stravovací stereotypy, a proto je dobré se jednou za čas zastavit a s někým zasvěceným probrat své zlozvyky a případné způsoby, jak se jim vyhnout; ujasnit si, co je s ohledem na zdraví vhodné, a co nikoliv. Proto setkání s Terezou hodnotím pozitivně a doufám, že se mi její rady podaří aplikovat do každodenního života.“

  Iva, konzultantka

  „Výživová konzultace s Terezou z pohledu tradiční čínské medicíny mě inspirovala ke změně zajetého stylu stravování. Dostala jsem doporučení, kterých potravin se vyvarovat a které naopak do každodenního jídelníčku zařadit. Zároveň jsem se dozvěděla spoustu nových informací o přístupu čínské medicíny ke stravě i k celkovému zdraví člověka. Všem Terezu doporučuji!“

  Veronika, informační specialistka

  “Prestože jsme se doma od mala o “racionální” stravu pokoušeli, významným posunem ve vnímání jídla pro mě byly cesty na Dálný Východ společně s poznáním jógy, ajurvédy a jejich holistickým přístupem k člověku. Poznala jsem, jak moc strava ovlivňuje celkovou harmonii – to, jak se cítím.

  Po návratu z cest jsem se vždy potýkala s problémem, jak stravu, která mi vyhovuje, včlenit do mého hektického života v ČR. Tereza mi pomohla nalézt a odstranit chyby v mém jídelníčku, které nerespektovaly mou stavbu těla a místní zeměpisnou šířku, kde trávím většinu roku. Zažívání konečně dělá, co má. Také mám za sebou první zimu, kdy jsem netrpěla nekonečným, obtížně snesitelným vnitřním chladem.
  Tereza dokonale spojuje know how tradičních východních přístupů k člověku s moderním západním světem, ve kterém žijeme. Pomáhá je propojit tak, abychom se cítili dobře a nevyžadovalo to přílišnou námahu v kuchyni.”

  Regina, obchodní manažerka

  Další ohlasy
  Barbora, studentka

  “Paní Solilovou jsem vyhledala, když jsem už byla zoufalá. Trápila mě zácpa 8 let! Žádný doktor nevěděl proč. Jídelníček jsem upravila, ale i přes vyzkoušení kdejakých doporučení, rad a metod se žádné změny neodehrály. Poslední věc, kterou jsem nezkusila, bylo zajít za výživovou poradkyní. Dnes mě mrzí, že jsem to neudělala dříve. Stačila jediná konzultace na to, aby se z mého vážného problému, stal mnohem řešitelnější problém, kdy je jen nutné dodržovat pár vyživovacích pravidel, aby se zácpa neopakovala. (A to se doktoři dušovali, že v mém případě řešení neexistuje!)
  Paní Solilová se velmi dobře vyzná ve výživě, má rozumná doporučení, pracuje komplexně. Kombinuje několik praktik (a teorií) najednou, díky čemuž má mnohem lepší odhad a větší zkušenosti s výživovými problémy. V neposlední řadě bylo velmi užitečné, že součástí konzultace, byla i dodatečná domluva po emailu, která nebyla dále zpoplatněna, neboť byl součástí jednorázového balíčku.
  Paní Solilová je sympatická a milá. Domluva a spolupráce je s ní velmi příjemná. Každému mohu jen doporučit, aby vyhledal její služby a neotálel s řešením problému, na který jsme někteří už málem rezignoval. Mnohokrát děkuji, že jste mi pomohla.”


  Šárka, copywriterka

  “Absolvovala jsem výživové poradenství u Terezy Solilové. Mohu ji s radostí doporučit těm, kteří hledají nejen výživovou poradkyni, ale i milou empatickou osobu a zároveň profesionálku. Tak jako mně vám bude oporou i motivací ke změně myšlení a postupnému přechodu k novému zdravějšímu životnímu stylu. Tereza kombinuje znalosti tradiční čínské medicíny, ajurvédy i moderních přístupů, což mně osobně velice vyhovuje. Sestavila mi zcela individuální plán dle mých konkrétních potřeb, aktuálního ročního období i stávajícího zdravotního stavu. Mnohem více si uvědomuji, že jídlo může být lékem a snažím se dle tohoto přístupu žít. Nejvíce si cením toho, že se od Terezy stále dozvídám nové užitečné informace a rozhodně to není naposledy, kdy jsem využila jejích služeb.”


  Jana, office manažerka

  “K Terez jsem se vydala jako “pokusný králík” místo někoho jiného, protože u této osoby přístup k hubnutí bez tabulek, vážení a počítání nevzbuzoval v dnešní době plné čísel, důvěru. Každopádně byl to krok, kterého nelituji. Terez mi na základě dotazníku a zápisů jídel, které jsem si vedla, pomohla postupnými kroky změnit stravovací návyky, které mi nesvědčily.
  Prostřednictvím úprav svého jídelníčku jsem se zbavila únavy, problémů s imunitou a trávením, kožních problémů a tří kil. Její přístup je velmi individuální a chápavý. Vždy mě vyslechla a zodpověděla mé dotazy. Rad a jídelníčku, které mi dala, se držím doteď a jsem velmi spokojená.”


  Radka, vedoucí pobočky jazykové školy

  “Terezu jsem požádala o pomoc při sestavení jídelníčku. Měla jsem pocit, že jím zdravě, chutně, cvičím, ale pořád se mi nedaří snížit váhu. Byla jsem v začarovaném kruhu. Po konzultaci s Terezou jsem objevila něco, co jsem dříve neznala. Byly to především teplé snídaně, které mají mimo jiné v těle nastartovat spalování tuků, které se před tím u mě vůbec nedělo. Začala jsem si poctivě každé ráno vařit vločky. Dnes si už nedovedu představit snídani bez této dobrůtky, kterou různě obměňuji.
  Nedávno jsem byla zaskočena z pocitu, který se dostavil, když jsem brzo ráno musela jít na odběr krve. Opustila jsem domov bez mé oblíbené pochoutky. Říkala jsem si: ” Vždyť se nic neděje. Jednou je prostě nebudeš mít a někde si něco koupíš.” Jaké bylo mé překvapení, když jsem si nedokázala vůbec nic vybrat, abych se dobře nasnídala. Skončila jsem u jogurtu, croissantu a brownies. Ale nebyla jsem to já. Nevím, jestli může tento styl stravování působit na všechny stejně, ale já jsem spokojená.
  Vděčím Tereze, že mi určila směr, řekla, čeho se mám vyvarovat apod. Cítím se fajn. Její konzultace vřele doporučuji.”


  Petra, na mateřské dovolené

  “Než jsem potkala Terezu, nějakou dobu jsem zkoušela čínskou medicínou, mi pomohla vyřešit drobné zdravotní problémy. Tereza mě seznámila principy stravování dle čínské medicíny a po obsáhlém dotazování jídelníček na míru. Účinky jsem pocítila velmi brzy. V době, kdy jsme se s Terezou potkaly, jsem otěhotněla, takže jsme stravování přizpůsobily nové situaci.
  Tereza mi ochotně pomáhala řešit mé předchozí problémy, které v zesílily — zácpu, nadýmání, nedostatek železa. Vždy měla po ruce konkrétní tipy a rady. Jsem ráda, že jsem ji potkala. Kromě toho, jsme si velmi mile popovídaly, mi bylo sympatické, že je schopná stravy zodpovědět jakoukoli otázku. Dnes se cítím mnohem lépe, o spoustu nových informací. V případě potřeby vím, na koho se obrátit.”


  Lucka, studentka

  “Je pro mě velmi důležité, abych se cítila co nejvíce v pohodě – vyrovnaně. To, jak se momentálně cítíme po fyzické, psychické a duševní stránce ovlivňuje do jisté míry naše stravování. Dlouhou dobu jsem vnímala, že mému tělu něco schází. Nebylo spokojené. Protože mu chci dopřát to nejlepší, rozhodla jsem se pro výživové poradenství. V Terezině nabídce jsem si zvolila Jin – Jang balíček.
  Tereza mi pomohla v mých stravovacích návycích vytvořit systém. Dozvěděla jsem se, jaké potraviny jsou pro mé tělo nejvhodnější. Co, kdy, v jaké úpravě a v jakém období je pro mě nejlepší. Naučila jsem se, že v jednoduchosti je síla – stačí jen pár potravin, abychom mohly vytvořit zdravé, vyvážené a chutné jídlo. Naučila jsem se vařit s láskou a s radostí. Pokládám za velmi důležité, dávat svému tělu najevo, že mi na něm záleží. Zdravé stravování je jeden z kroků, jak toho dosáhnout.”

  Ivana, státní úřednice

  “Když jsem se rozhodovala využít výživového poradenství Terezy Solilové, měla jsem za cíl naučit se jíst zdravěji a prospět svému tělu.
  Je to 3,5 měsíce, co se stravuji podle Terezčiných rad. Shodila jsem 5 kilo, což pro mne je velmi příjemné, ale nebylo to to hlavní. Neustále objevuji úžasnou chuť pokrmů, které jsem předtím nikdy nejedla anebo jedla, ale v jiné podobě. Když si dnes dám zákusek nebo koláček (a občas to dělám), mé chuťové buňky zaplesají, ale mé tělo se poté necítí dobře. Když si udělám podušenou cuketu s mrkví, paprikou, cibulí a čerstvým tymiánem a k tomu v troubě zapečené brambory s oliv. olejem a tymiánem, mé chuťové buňky si blaženě užívají a dlouho potom je mé tělo svěží. Takže si to užívám a tvořím. Začala jsem dokonce péct doma celozrnný kváskový chléb — ručně prodělávaný.
  Nikdy bych něvěřila, s jakou radostí a láskou jsem schopná udělat jídlo, upéct chléb a s jakou chutí to sníst. Děkuji Ti Terko z celého srdce, za to, cos mě naučila. Díky.”"


  Pavla, marketingová manažerka

  „Nezdravý životní styl, který jsem dlouhá léta podceňovala, mi přinesl nemalé zdravotní komplikace. Stresovým zaměstnáním a nevhodnou nepravidelnou stravou jsem si přivodila zpomalenou funkci štítné žlázy. Ta způsobila abnormální únavu a nemožnost dobře zvládat každodenní pracovní rutinu a sportovní aktivity.
  Tereza mi v tomto ohledu velmi pomohla. Po odborné konzultaci jsem dostala detailně vypracovaný individuální jídelníček. Obsahoval instrukce ohledně výživy pro posílení imunity a podrobné zásady pro můj denní stravovací režim. Velkým přínosem byl rovněž nákupní seznam kvalitních potravin, který jsem obdržela.
  Tím, že mi Tereza ukázala, jak mám změnit své stravovací návyky, se zlepšilo i mé zdraví. Nyní se cítím o dost lépe. Dokážu bojovat s každodenními úkoly. Terezu mohu vřele doporučit každému, kdo chce udělat něco nejen pro svou váhu, ale hlavně své zdraví. Velmi oceňuji individuální a profesionální přístup a ochotu s čímkoliv poradit.“


  Andrea, studentka VŠ

  „Terezu jsem požádala o pomoc při chronických problémech s močovým měchýřem, se kterými si doktoři již nevěděli rady. Jediné, co mi lékaři doporučili, je, ať se tolik nestresuji se studiem… Jelikož už jsem se již dříve poučila, že nemoci jsou důsledek konkrétní příčiny, začala jsem ji hledat.
  S Terezou jsme si na první schůzce popovídaly o mém životním stylu a ujasnily si, na jaké rovině jsem ochotná pracovat (fyzické i psychické). Poté mi připravila doporučení, která se týkala nejen úpravy pitného režimu a jídelníčku, ale také práce s psychickými centry v těle (čakrami). Po určitém čase a jejím odborném vedení ohledně toho, s čím jsem si nevěděla rady, problémy ustaly.
  Oceňuji, že Tereza umí působit na více úrovních, které snadno propojí a vysvětlí. Konzultace přizpůsobuje klientovi tak, aby vše pochopil a dokázal s informacemi snadno pracovat.“

 • certifikat-reiki

  certifikat-nutris