Granátová vitamínová bomba

salát_2
Granátové jablíčko pro mě představuje vzpomínku na dovolené na jihu a způsob, jak se v zimě vyrovnat s omezeným přísunem vitamínů.

Znají ho spíše ženy a to z kosmetiky. Jeho složka se pro své omlazující účinky přidává do krémů a sprcháčů. Do koupě a vyloupávání zrníček se nám (podobně jako u červené řepy) ale bohužel většinou moc nechce. Nenechte se odradit! Pomocí šikovného video návodu (délka 2,5 min.) zjistíte, že granátová zrnka lze ze slupky dostat, aniž byste se červenali až za ušima.
Byla by škoda opomíjet tohoto „krále vitamínů“. Zvláště teď v zimě, kdy se k nám dováží hezké šťavnaté kousky za přijatelné peníze.

Ozdravný účinek granátového jablíčka

  • Kompenzuje nedostatek minerálů a vitamínů ve stravě – uvítáme hlavně v chladném období
  • Působí proti stresu, zvyšuje naši odolnost
  • Omezuje tvorbu zubního plaku
  • Čistí cévy, působí proti chudokrevnosti
  • V těhotenství chrání plod, mužům pomáhá proti impotenci

2 recepty z 1 ks granátového jablka

Večerní recept: Zeleninový salát s granátovými zrníčky

Jako základ salátu použijte polníček, rukolu, lístky baby špenátu nebo jejich kombinaci. K listům přidejte nastrouhanou mrkev a ředkev a šťávu a zrníčka z jablíčka. Dochuťte panenským olejem (hodí se sezamový, avokádový) a trochou umeoctu. Přihoďte hrst slunečnicových semínek.

Tento lehký salát se mi nejvíc osvědčuje jako doplněk k masitým pokrmům.

Ranní recept: Jáhly s granátovými zrníčky

Uvařené jáhly smíchejte se zrníčky z půlky jablka, namletým lněným (nebo jiným) semínkem nebo kokosem. Oslaďte datlovým sirupem.

Přeji dobrou chuť!

Komentovat