Kosmetika, které fandím

Zdroj: http://www.biorganica.cz/CZ/home

Zdroj: http://www.biorganica.cz/CZ/home

Dnes od stravy odbočka k tématu, které považuji za stejně tak důležité – kosmetice. U zkoumání složení kosmetických produktů bychom měli zpozornět podobně jako u jídla!

Má (klikatá) cesta ke kosmetice Inlight

Nad tématem volby mezi konvenční kosmetikou (pracovně ji nazvu „chemickou“ a nebudu daleko od pravdy) a přírodní kosmetikou jsem dlouho zavírala oči. Proč? Přiznám se, že z pohodlnosti. Kvalita mé pleti plus mínus odpovídala mým představám. Domnívala jsem se, že je to správnou stravou a také tím, že používám „kvalitní“ odličovadla, pleťové vody, krémy, make upy a líčidla.

Postupně se však ke mně dostávaly informace o nebezpečí chemie v dnešní široce dostupné kosmetice. O rizikových parabenech a SLS už se celkem mluví. Ale jímá mě hrůza, že je spousta dalších potenciálně rizikových látek, u kterých je ticho po pěšině. Pro konkrétní představu stačí nakouknout do bonusů e-booku Jedy na vlastní kůži. Autoři uvádí celý výčet syntetiky, kterou výrobci s klidným srdcem cpou do svých produktů! (E-book je ke stažení ZDE).

Během posledních let jsem si uvědomila, že používat kosmetiku vyrobenou na bázi syntetické chemie není v souladu s mojí životní filozofií. Začala jsem hledat jiné možnosti. Vyzkoušela různé značky přírodní kosmetiky – Santé, Logona, Lavera, Mádara, Haushka.. K mému zklamání však základní charakteristiky (vůně, konzistence) nesplňovaly mé osobní normy. Na obličeji jsem buď necítila požadovaný efekt nebo se kůže začala chovat podivně. Výsledek experimentování? Po nějaké době jsem to vzdala a – tentokrát už ne z ignorance, ale z nouze – nastal návrat k „chemii“.

Štěstí se na mě po letech usmálo v první polovině letošního roku. Poznala jsem dámy z Biorganicy. Když mi vyprávěly svůj příběh o tom, proč se rozhodly do ČR dovážet 100% bio kosmetiku, musela jsem se pousmát. Jak vidno, nebyla jsem jediná, kdo nebyl spokojen s kvalitou dostupné přírodní kosmetiky na českém trhu!

Holky z Biorganicy to naštěstí dotáhly o pár kroků dále, než já. Vydaly se kvalitní bio kosmetiku hledat do zahraničí. Skvost jménem Inlight přivezly z UK z výrobny pana homeopata MUDr. Spiezia. Ten – soudě podle úspěchu, který Inlight v UK, Itálii a jinde na světě (včetně ČR) sklízí – skutečně ví, jak s bylinkami pracovat. Jsem ráda, že jsem konečně nalezla voňavou exkluzivní kosmetiku, která je v souladu s mojí životní filozofií a má kůže na ni pozitivně reaguje.

Dejte si pozor! Rozdíl mezi přírodní a bio kosmetikou je zásadní!

Budeme-li na kosmetiku nahlížet podobně jako na jídlo, vyjdeme z prvotní úvahy, že nejlepší je zůstat u u toho, co je přírodní. Hned tady ale nastává zádrhel! Kosmetické produkty nejsou potraviny! V čem je problém?

Současná česká legislativa je v mnohém ohledu VELICE benevolentní, co se týče definice “přírodní” kosmetika. Nestačím se divit, jak je možné, že ve složení „přírodního krému“ lze úplně v pohodě nalézt 80 % syntetických látek! Nechci pocítit, jak by mi bylo, kdybych takový krém ochutnala. To na 100% organic ( = bio) Inlightu si můžete smlsnout bez újmy na zdraví. Kdo by to však za ty peníze dělal, efektivnější je Inlight aplikovat na tělo a obličej.:-)

Komentovat