Nejjednodušší hrnková bio bublanina

Bublanina

Nebaví vás trávit hodiny pečením a přitom chcete zužitkovat zdravé sezónní ovoce? Tak se pusťte do jednoduché (a relativně zdravé :-) bublaniny s ovocem.

Suroviny na 1 plech

  • 2 hrnky bio polohrubé špaldové mouky

Komentář: kvalitní mouky jsou od značky BioharmoniePro bezlepkovou dietu se hodí mandlová mouka, která je ale těžší, než mouka pšeničná. Proto je třeba do těsta přidat více prášku do pečiva.

  • ¾ hrnku třtinového bio cukru (najdete i v supermarketech a drogerii DM)

Komentář: Dávám necelý hrnek, protože většina sladkého pečiva se mi zdá neuvěřitelně přeslazená. Milovníci cukru snesou jeden celý hrnek. Chcete-li péct bez cukru, použijte ovocnou (jablečnou, meruňkovou) šťávu, mošt nebo kompot. Pozor na konzistenci, aby těsto nebylo moc tekuté.

  • 1 hrnek bio mléka (např. privátní značka Bio Albert)

Komentář: Kravské mléko můžete nahradit rýžovým nebo mandlovým mlékem v bio kvalitě. Seženete je např. v CountryLifu.

  • ½ hrnku bio kokosového oleje

Komentář: Nerafinovaný kokosový olej je řazen mezi nejzdravější oleje. Pro svoji nasládlou chuť se výborně hodí na pečení buchet nebo smažení palačinek. Prodává se v DM nebo kupte levněji značku Parker Organic přímo od dovozce. Můžete použít i jiný olej. Už jsem z nouze pekla i s olivovým.:-)

  • 2 bio vejce

Komenář: Bio vejce jsou zdravá. Nemusíte se nutně hnát na farmu. Dnes jsou již běžně dostupná např. Hyperalbertu a Intersparu.

  • 1 prášek do pečiva

Komentář: Zdravý kypřící prášek jen ten, který neobsahuje fosfáty. Takový mají v prodejnách zdravé výživy, CountryLifu a DM.

  • sezónní ovoce např. ostružiny

Komentář: ideálně chemií nestříkané, s láskou natrhané :-)

Postup zná každá hospodyňka. Vše kromě ovoce smíchat, promíchat, vylít na vymazaný plech nebo plech podložený pečícím papírem. Poklást ovoce. Péct 20 – 30 minut při 170 – 180 stupních.

Přeji sladkou chuť!

Komentovat