Kam na chutné zdravé maso?

shutterstock_zdravé maso

Jaké maso nám prospívá? Kde ho co nejpohodlněji a relativně levně opatřit? Dnes se dá kvalita naštěstí sehnat i v supermarketu.

Které maso je nejzdravější?

Správný druh masa ve správném množství dokáže léčit. Co je však důležitější, než polemika ohledně toho, zda jíst drůbež, ryby nebo vepřové, je zamyslet se nad původem dnešního masa. To nekvalitní z mého pohledu obsahuje tolik neprospěšných látek (zbytková rezidua léků, „škodlivé“ tuky), že v zájmu zachování zdraví radím jeho množství minimalizovat. Máte-li citlivější organismus a hormonální systém (hlavně ženy), může vám konzumace nekvalitního kuřecího škodit v podobné míře jako nám všem škodí průmyslově upravené uzeniny.

Pravidlo zní: Chcete-li pro sebe to nejlepší, hledejte při výběru masa (a všech ideálně také všech dalších živočišných produktů) to nejkvalitnější. “Nejkvalitnější” v mém pojetí znamená: # 1: z ekologického zemědělství neboli bio / organic, # 2: maso bez certifikace “bio”, ale z volného chovu, # 3: maso z vlastního chovu.

Kam na kvalitní maso

Pojďme se podívat na to, kde všude se v České republice dá chutné zdraví prospěšné maso opatřit. Uvádím pouze ty zdroje / místa, které jsou mnou (a osobami mně blízkými) osvědčené.

1. Do obchodu

2. Na internet

3. Na farmu

To dá trošku víc práce. Ale pokud cestujete, proč si nezajet pro čerstvé maso přímo na blízkou farmu? Seznam ekofarem naleznete například zde http://www.bio-life.cz/ekofarmy.html (prolinky nefungují, je třeba si informace dohledat podle jména) nebo zde na webu organizace WWOOF (World wide opportutities on organic farms) , která zprostředkovává dobrovolnické pobyty na ekofarmách nejen v ČR.

Komentovat