První pomoc ve vedru

Osvěžující potraviny

Už nevíte, čím byste se zchladili? Zkuste to zdravým jídlem a pitím!

Víte, jaké potraviny tělu uberou horko a zároveň vám prospějí? Řeč není o zmrzlině ani ledové minerálce. Podle principů Jin / Jang je prozíravější naordinovat si takové jídlo a pití, které přirozeným způsobem ochladí vnitřní prostředí v organismu. Aby byla rada praktická, uvádím běžně dostupné pochutiny.

Citron

Řádně ho omyjte teplou vodou, abyste se zbavili veškeré chemie a vhoďte do sklenice vlažné vody s ním. Citron vás ochladí, i když voda nebude ledová.

Zelený čaj

Národní nápoj číňanů ochlazuje horko – zvlášť v oblasti hlavy a stimuluje psychiku. Snižuje cholesterol a podporuje trávení tuků. Zalijete-li ho vodou o teplotě nižší než 80°C, zůstane v čaji aktivní vitamín C.

Máta

Čerstvou přihoďte vlažné do vody s citrónem, umocníte zchlazující efekt. Nebo popíjejte vlažný mátový čaj. I ten vás díky mentolu rozhodně neprohřeje. Máta léčí„letní“ žaludeční obtíže (křeče v žaludku či průjem z nedobrého jídla). Údajně jako jedna z mála bylin pomáhá při frigiditě a impotenci.

Šalvěj

Od nejstarších dob se používá na všemožné choroby, protože má silný antibakteriální účinek. Zabírá na plynatost. Pomáhá také při paradentóze, nočním pocení i pracovní přetíženosti. Koho už nebaví máta, může se zchladit šalvějovým odvarem. Čerstvou zkuste přidat do těstovin nebo salátové zálivky.

Banán

Ideální letní záchrana při mlsné – zasytí i osvěží. Kupujte jen hnědé banány! Nezralé nám neprospívají! Chutnou svačinu vytvoříte takto: banán + jogurt + vlašské oříšky / slunečnicová, sezamová semínka.

Rajče, okurka

Jestli je někdy vhodné přidat na jejich spotřebě, je to právě v létě. Proč? Jsou k dostání chutné české salátovky i rajčata. Ty mají studený a zdravý účinek na organismus, i když je třeba ugrilujete. Tepelně upravená rajčata jsou podle výzkumů v kombinaci s kvalitním olejem zdrojem lykopenu, který chrání před nádory! Ale určitě nic nepokazíte rajčatovo – okurkovým salátem s koriandrem nebo tzatziki s mátou a lněným semínkem.

Komentovat