Jin a Jang

shutterstock_jin jang

Jin a Jang jsou podle čínské filozofie taoismu dva aspekty univerzální energie Čchi (Qi). Nalezneme je všude kolem nás i v nás. Jin znamená například noc a Měsíc, pasivitu a klid, chlad, vlhko a vodu, tmu. Jang reprezentuje den a Slunce, aktivitu a pohyb, horko, sucho a oheň, světlo.

Symbolika Jin a Jang

Symbol Jin / Jang říká, že vše je stvořeno z protikladů, které se vzájemně doplňují. Jin obsahuje Jang a naopak. Není Jinu bez Jangu, není noci beze dne, zimy bez léta, výdechu bez nádechu. Poměry Jin / Jang jsou proměnlivé, stejně tak jako se mění náš život, zdraví, nálady i potřeby. V zimě je delší noc, v létě den. Někdy padáme únavou, jindy máme energie na rozdávání.

Jin a Jang v lidech

Jin a Jang jsou v nás samotných. Pokud převládá jeden princip, vytváří se disharmonie. Je proto vhodné „dorovnat se“ principem druhým. Nedaří-li se nám věci dotáhnout do konce (pasivita, Jin), potřebujeme přidat na Jangu (aktivitě, pohybu). Máme-li „horkou hlavu“, chce to víc klidu. Také nemoci lze dělit podle Jin a Jang. Nachlazení je vnější chlad, který pronikl do těla (Jin). Zánět činí bolavé místo horké (Jang).

Ženy jsou ze své podstaty zaměření jinového. Proto má tolik žen problém s chladem, který ještě umocňují konzumací ochlazujících potravin. Muži jsou spíš jangoví – horkokrevní. Mají tendenci zchlazovat svůj Jang studenými nápoji a jídly. Hodí se uvést, že toto ženské a mužské jednání neprospívá štíhlé linii. Většinou chyby v porušení harmonie Jin / Jang v našem jídelníčku začínáme pozorovat mezi 30 a 40tkou.

Proč přibíráme na váze? Nejjednodušší odpověď tradiční čínské medicíny zní: špatně nastavenou životosprávou a jezením nevhodných (a kolikrát i zdravých!) potravin. Znehodnocujeme tím proudění energie Čchi, našeho „hnací motoru“. Zpomalujeme tak svůj metabolismus a váha jde nahoru.

Jin a Jang ve stravě

Po salátu se cítíte jinak, než po vývaru. Na stravu lze – jako na vše ostatní – pohlížet z perspektivy Jin / Jang. Všechny potraviny, nápoje a byliny byly taoisty před tisíci lety rozřazeny podle termických účinků na organismus (Jin / Jang). Kategorie „studené“, „osvěžující“, „neutrální“, „zahřívající“, „horké“ nesouvisí tolik s tím, zda jíme jídlo teplé nebo studené. V první řadě se posuzuje, jak potravina působí na rovnováhu Jin / Jang v nás. Rajčata, cuketa nebo brokolice vnitřní prostředí organismu zchladí, i když je jíme tepelně upravené. Maso umocní jangový účinek vývaru. Proto uvnitř prohřeje i vlažná polévka. Mátový čaj (Jin) nás ochladí a osvěží, i když je vlažný. Zázvorový (Jang) nás zahřeje i studený.

Dlouhodobě nevyvážená konzumace potravin má na organismus negativní vliv. Nevhodně nastavený jídelníček vede ke stagnaci Čchi („přehřívání motoru“) nebo jejímu nedostatku („postupné vybíjení baterek“). To se podepíše na našem vzhledu i na tom, jak se cítíme. Jin / Jang se nabízí jako výborný pomocník k vytvoření harmonizujícího pokrmu. Hlavní tajemství čínské tradiční nauky o výživě tkví v umu připravit na základě znalostí o Jin / Jang termicky vyvážené jídlo. Kdo se seznámí s termickým účinkem potravin, vyhne se nejběžnějším chybám ve výživě a získá návod k trvalému udržení zdraví.

Komentovat