Cukr podle vědy a tradiční čínské medicíny

shutterstock_cukr

V České republice se již delší dobu píše o problémech, které cukr způsobuje. Nedávno k nám pronikla  informace o západní studii, která prokazuje, že nadměrný příjem jednoduchých cukrů ohrožuje zdraví. Nabízí se otázka, zda je vůbec nějaký cukr zdravý.

Cukr z pohledu vědy

Cukr je problematický na celém světě. Obyvatelé vyspělých i rozvojových zemí jsou každodenně vystaveni nadbytečnému množství cukru, který je podle odborníků viníkem závislosti na cukru, obezity a zdravotních problémů v čele s cukrovkou II. typu a srdečně cévními onemocněními. Český statistický úřad zjistil na základě dlouhodobého sledování spotřeby potravin roční spotřebu cukru 36,7 kg na 1 Čecha. (Průměr EU činil 33 kg.)

Jako velké zdravotní nebezpečí je vnímán především tzv. skrytý cukr. Podle statistik sní „normálně“ se stravující člověk denně cca 20 lžiček cukru. Přítomnost skrytého cukru v průmyslově upravených potravinách si většinou ani neuvědomujeme. Cukr je však ukrytý i tam, kde bychom ho nehledali – v běžném pečivu, bílých jogurtech, kečupech, dressinzích a podobně.

Obrovským úskalím cukru je jeho silná návykovost. Mnoho lidí neustálou potřebu cukru pociťuje na vlastní kůži, aniž by si uvědomili, že se jedná o závislost. Podle kalifornských výzkumných kapacit by měl být příjem cukru dokonce regulován podobně jako cigarety nebo alkohol.

Cukr z pohledu TČM

Tradiční čínská medicína (TČM) se ohledně účinků cukru shoduje s moderní vědou. O tom, že organismus po požití cukru touží po další dávce, nemá pochyby žádný výživový směr. Energetické procesy, které pojídání cukru vyvolává, způsobují oslabení sleziny a slinivky břišní. Velké oslabení těchto orgánů vede ke vzniku diabetes.

Dle čínské dietetiky může za určitých – přesně definovaných podmínek – kvalitní třtinový cukr sloužit jako lék. Rafinovaný ( bílý) cukr však organismus velmi oslabuje. Z tohoto důvodu by cukr měli podstatně omezit lidé se sklony k nadváze a/nebo s oslabenou slezinou. Začarovaný kruh vzniká v tom, že právě tito lidé cukr často konzumují více, než je zdrávo – viz. můj příspěvek Mám na něco chuť.

 S cukrem zdraví nedocílíme

Z hlediska výživy spatřuji riziko v tom, že rafinovaný cukr odvádí z organismu živiny, minerály a vitamíny a ničí přirozenou střevní mikroflóru. Nadbytečnou spotřebu cukru bychom se proto měli zabývat preventivně – nejen v touze po štíhlé postavě. Cukr radím nepodceňovat zejména v dětské výživě. Cílené omezení konzumace rafinovaného cukru je nejlepší cestou k udržení zdraví. Jak na to v praxi se dočtete ZDE.

Poznámka: Pod pojmem cukr mám na mysli běžný řepný cukr – sacharózu a ovocný cukr – fruktózu, hroznový cukr – glukózu a průmyslově plošně užívaný kukuřičný sirup.

Zahraniční zdroje o problematice cukru:

  1. http://www.uctv.tv/shows/Sugar-Highs-and-Lows-The-New-Science-of-Sugar-Addiction-21692
  2. http://www.uctv.tv/shows/High-Sugar-Diets-and-Disease-24676
  3. http://www.uctv.tv/shows/Fat-Chance-Fructose-2-0-25641
  4. http://www.medicalnewstoday.com/articles/241133.php
  5. http://www.bbc.co.uk/news/health-16822533
  6. http://www.medpagetoday.com/PrimaryCare/DietNutrition/3097

Komentovat