Zachraňujte jídlo! (Hostina pro tisíc, IX.2013)

Hostina pro tisíc

Jelikož skutečně nemám ráda plýtvání jídlem a chtěla jsem být nápomocna dobrému úmyslu, rozhodla jsem se dne 10.9. 2013 podpořit seskupení Zachraň jídlo na mediálně velice úspěšné  neziskové akci Hostina pro tisíc na Václavském náměstí v Praze. (Viz. Článek IDNES_Tisíc porcí z vyřazených potravin zmizelo raz dva)

Datum spotřeby x datum minimální trvanlivosti

V rámci odpoledního programu na hlavním pódiu jsem mimo jiné hovořila i o tom, že při spotřebě potravin není třeba projevovat přílišnou úzkostlivost, dojde-li na překročení data spotřeby a data minimální trvanlivosti.

V případě, že doma objevíte zapomenuté balení čočky s čtvrt roku “prošlou lhůtou”, není třeba panikařit. Pokud byla čočka skladována v suchu a pokojové teplotě, její kvalita tím neutrpěla a vy si můžete s klidnou duší uvařit třeba čočkovou polévku.

Cituji z rubriky Inspirace: “Nezaměňujte „datum spotřeby“ a „datum minimální trvanlivosti“. Datum spotřeby je doba, do které je potravina zaručeně zdravotně nezávadná, po jeho uplynutí je neprodejná. Po vypršení lhůty minimální trvanlivosti, je potravina zdravotně nezávadná a poživatelná, ale její jakost se může změnit (u některých sýrů, salámů či nepasterizovaného mléka i k lepšímu).”

Další jednoduchá a užitečná doporučení na to, jak při nákupech a spotřebě jídla ušetřit, naleznete na výše zmíněných webových stránkách v rubrice Recepty.

Komentovat